WordPress je webový softvér, s ktorým sú vyvíjané moderné web stránky, blogy, eshopy, portály či iné zaujímavé projekty. Od svojho vzniku v roku 2003 prešiel mnohými vylepšeniami a dnes je svetvoým lídrom v počte web stránok, ktoré ho využívajú.

Pre ilustráciu uvádzam údaj z webu w3techs.com. V roku 2011 bol podiel web stránok, ktoré bežali na WordPresse 13,1% aktuálny údaj z roku 2016 hovorí, že podiel je až neuveriteľných 26,2%. V reči čísel je to 76,5 milióna web stránok. Toto číslo so sebou nesie množstvo výhod. Uvediem tie najzaujímavejšie:

  • nezávislosť pri výbere programátora alebo firmy pri ďalšej správe alebo vylepšeniach webu
  • riešenie bugov a nedostatkov stovkami dobrovoľníkov z komunity
  • automatické bezpečnostné aktualizácie
  • desatisíce vylepšení vo forme pluginov
  • tisíce free šablón

WordPress na Slovensku

Na Slovensku je WordPress v očiach niektorých programátorov a etablovaných menších spoločností považovaný za CMS druhej triedy. Napriek tomu, že sú na ňom postavené viaceré kvalitné projekty firiem najzvučnejších mien. V článku nižšie Vám dnes predstavím Slovenské top stránky postavené na WordPress.

1. Rádio Expres

Krásny web najznámejšíeho slovenského rádia. Web stránka v modernom dizajne ponúkajúca množstvo prvkov pre interakciu s používateľom.

www.expres.sk

2. Startitup

Známy slovenský portál o startupoch ponúka možnosť registrácie  pre freelancerov a ďalšie zaujímavé moderné funkcie.

www.startitup.sk

3. Visibility

Myslím, že môžem  s kľudným vedomím napísať, že ide o top spoločnosť zaoberajúcu sa online marketingom. Web Visibility je veľmi dobrým príkladom toho ako krásne je možné vytvoriť WP stránku. Ich blog je nádera čo sa týka dizajnu aj čo sa týka obsahu.

www.visibility.sk

4. Denník N

Nezávislý denník s možnosťou prihlásenia do platenej sekcie, vytvorenia vlastného blogu a množstvo ďalšieho

www.dennikn.sk

5. Konzervatívny výber

Projekt informačného média, ktorý si našiel množstvo priaznivcov je klasickou informačnou web stránkou postavenou na WordPresse

www.konzervativnyvyber.sk

6. Pizza SEO

Jedna z top spoločností zaoberajúca sa SEO optimalizáciou a online marketingom vybudovala svoj blog a web práve na WordPresse.

pizzaseo.com

7. Cestovná kancelária MSTT

Web stránka cestovnej kancelárie s možnosťou kalkulácie, výberu zájazdov, vyhľadávania leteniek a množstva ďalších funkcionalít.

www.mstt.sk

8.Crown plaza

Moderná, viacjazyčná web stránka známeho bratislavského hotela.

cpbratislava.sk

9. MHD Martin

Informačná stránka mestskej hromadnej dopravy v Martine so zabudovaným vyhľadávacím formulárom autobusových spojov.

mhdmartin.sk

10. Wallet

Zľavový portál plný zaujímavých akcií ponúkajúci stiahnutie a tlač kupónov.

wallet.sk

11. Bloger roka

Áno aj tento známy a úspešný projekt je postavený na CMS WordPress. Bloger roka je projektom, v ktorom môžete nominovať obľúbené blogy a hlasovať za nich.

www.blogerroka.sk