Contact form 7 asi nemusím nijako zvlášť predstavovať, ide o jeden z najlepších a najúspešnejších pluginov pre tvorbu formulárov v CMS WordPress. Prečo patrí medzi najúspešnejšie? Z wordpress.org bol stiahnutý viac ako miliónkrát, čo je už veľmi dôveryhodným znakom funkčnosti a kvality pluginu. Prečo najlepší? Pomocou CF7 dokážete vytvárať formuláre na web stránke a odosielať ich priamo na vlastný email. Jeho využitie v tejto oblasti je skutočne všestranné. Plugin má pravidelné aktualizácie a tiež skvelú dokumentáciu, vďaka ktorej budeš vedieť splniť všetky svoje alebo klientove požiadavky.

Pop up okno po odoslaní formulára

Contact form 7 je skutočne šikovný plugin a je možné ho upravovať rôznymi spôsobmi, či už je to zásah do CSS alebo takzvanými add-ons pluginmi špeciálne vytvorenými pre CF7. Ak Ti zásah do CSS práve nevonia no zároveň by si chcel svoj formulár vylepšiť tento add-on je pre teba. Po odoslaní kontaktného formulára z web stránky pomocou Contact form 7 sa zobrazí štandardná hláška odoslania, ktorá momentálne vyzerá takto.

Potvrdzujúca hláška plugin contact form 7

Potvrdzujúca hláška plugin contact form 7

Dizajn tejto hlášky sa po najnovšej aktualizácii pluginu zmenil a vyzerá lepšie. Ak máš záujem o ešte zaujímavejšie riešenie potvrdzujúcej hlášky odoslania správy môžeš využiť plugin Contact Form 7 Popup Message, ktorý je tento mesiac dostupný zadarmo na najväčšom portáli ponúkajúcom šablóny a pluginy pre rôzne CMS themeforest.net.

K spusteniu pluginu je potrebné ho stiahnuť a nainštalovať rovnako ako akékoľvek iné pluginy a následne ho aktivovať. Po aktivácii sa v administrácii Contact form 7 zobrazí nové políčko s názvom Popup message addons.

Screenshot obrazovky s novým políčkom v adminstrácii Contact form 7

Nové políčko v administrácii Contact form 7

Pre spustenie modulu stačí zakliknúť možnosť Use Popup Message Addons a kliknutím si vybrať farebnú schému. Stlač tlačidlo uložiť a je to hotové pri odoslaní formulára sa odteraz odosielateľovi bude zobrazovať popup okno vo vybranom dizajne.

Pop up okno zobrazujúce sa po odoslaní formulára

Potvrdzujúca správa po odoslaní CF7

Aby som nezabudol preklad sa robí cez administráciu CF7 tzn. tam, kde sa prekladajú aj všetky ostatné hlášky.

Preklad potvrdzujúceh hlášky CF7

Preklad hlášky, ktorá sa zobrazuje v popup okne

Páčil sa ti môj článok? Podpor ho zdieľaním a ja ti budem prinášať ďalšie rady, tipy a triky 🙂