WordPress priniesol do oblasti tvorby web stránok jednoduchosť vďaka, ktorej je rozširovanie funkcií web stránky dostupné aj ľuďom so základnými technickými znalosťami.

Tisícky pluginov naprogramovaných profesionálmi či amatérmi poskytujú pre WordPress skutočne široké možnosti vylepšenia.

Dnes ti preto predstavím 7 funkcií WordPressu, o ktorých si pravdepodobne doteraz nevedel.

1.) Fakturácia

Najkrajší deň mesiaca je ten, keď nám na účet prídu peniaze za dobre odvedenú prácu. Na fakturáciu existuje množstvo platených a neplatených aplikácií. Vlastný fakturačný systém si však môžeš vytvoriť aj s WP. Pomocou modulu Advanced Client Manager for WordPress budeš mať možnosť vytvárať faktúry, sledovať ich históriu a ukladať si informácie o klientoch.

2.) Uzamknutie obsahu

Chceš viac zdieľaní na sociálnych sieťach? Social locker ti umožňuje uzamknúť obsah a platbou za odblokovanie bude jeho zdieľanie na vybranej sociálnej sieti.

3.) Vlastná nástenka

Nebavia ťa predvolené schémy WP v jeho administrácií? Modul WP dashboard theme ti ponúka skvelú možnosť ako si nástenku upraviť podľa svojich predstáv. Prispôsobenie nástenky je pomocou WP dashboard theme ozaj flexibilné môžeš si meniť pozadia, fonty a farby. Získaš tak super pracovné prostredie vo WP pre seba alebo klienta.

4.) Loader

O tom aká je rýchlosť načítania webu dôležitá asi nemusím veľa vypisovať. Nevynutný čas počas, ktorého sa stránka načítava môžeš užívateľom spríjemniť ešte predtým ako sa web načíta pomocou modulu Pretty loader. Pretty Loader je modul pomocou ktorého sa ti počas načítavania stránky zobrazí animácia nahrávania. Na výber máš 22 spinnerov v 5 efektoch, vlastné logá či farby.

5.) Cenová ponuka

Ponúkaš na svojom webe služby, ktoré si môžu zákazníci vyskladať? Vďaka modulu WP Cost estimator si zákazníci môžu vybrať služby hravým spôsobom a tebe príde už rovno vyplnená objednávka.

6.) Live chat

Jednou z najdôležitejších vecí pre biznis je kontakt so zákazníkom ten môžeš zabezpečiť vďaka realtime chatu pomocou, ktorého budeš môcť ľahko odpovedať na všetky klientove otázky. WP Flat visual chat je modul pomocou, ktorého budeš v realtime komunikovať so zákazníkom, zistiť na akej stránke sa nachádza a tiež celý chat prispôsobiť do firemných farieb.

7.) Interaktívne mapy

Staviaš web, na ktorom sa majú nachádzať nehnuteľnosti, pôdorysy alebo iné obrázky s vysvetlivkami a nechceš to riešiť pomocou obyčajného obrázka? Skús Mapplic – Custom interactive maps. Vďaka modulu budeš môcť vytvárať obrázky rozdelené na viaceré časti so samostatným preklikom.